Polders Oosterland Lappenvoort in beeld

In een nieuwe video vertellen projecttrekker Erna Alting en procesmanager Gertjan Elzinga over de plannen voor Polders Oosterland Lappenvoort (POL). Hoe draagt de herinrichting van het gebied bij aan natuurontwikkeling en recreatie? Op welke manier houden we rekening met de cultuurhistorische en landschappelijke waarden? En hoe voorkomen we wateroverlast in de omgeving? Bekijk de video en ontdek het nu!

Fiets mee door POL

Wil je het gebied zelf ontdekken? Meld je dan uiterlijk vrijdag 7 juni aan voor de informatieve fietsexcursie op woensdagavond 12 juni. Vanaf het Natuurhuis van de Kraus-Groeneveld Stichting fietsen we een mooie route door POL. Tijdens de excursie geeft Prolander uitleg over de plannen voor de herinrichting. In dit nieuwsbericht vindt u het aanmeldformulier en meer informatie over het programma.

Over het project

POL ligt op de grens van de provincies Groningen en Drenthe en is onderdeel van het Natuurnetwerk Nederland (NNN). De provincies hebben Prolander de opdracht gegeven om de polders in te richten als natuurgebied. Daarnaast heeft POL een belangrijke noodwaterbergingsfunctie. De ambitie is om de werkzaamheden in 2027 te hebben afgerond.

mp logo wave
informatiebord

Meerschap Paterswolde

Veenweg 46
9752 XS Haren

050 5255381
info@meerschap-paterswolde.nl

facebook-64 youtube-64 twitter-64